Reply To: Avatar

Homepage Forumy Na naszych ekranach Filmy, filmy, filmy Avatar Reply To: Avatar

Badus
Participant

Jakie SF? Ten film to czyste fantasy z etniczną stylizacją. Cała techniczna otoczka w sumie najbardziej jest widoczna na początku filmu, w jego dalszej części (poza finałowym starciem) schodzi na bok i pojawia się tylko, jeśli jest niezbędna dla przedstawianej opowieści.

Pod względem efektów – ilość detali, montaż oraz wykorzystanie 3D dosłownie WGNIATA w fotel. W tej dziedzinie jest to faktycznie rewolucja w kinematografii i Avatar jest tym, czym ponad dekadę temu było The Phantom Menace – kolejnym wyznacznikiem jakości animacji komputerowej i wykorzystania obecnie dostępnej technologii.
Nadal mocno mnie kłuje w oczy pstrokaty, disney'owski projekt Na'vi i rdzennej flory/fauny, jednak gdy przymrużyć na to oko, to pozostaje jedynie dać się wciągnąć w ten cały tętniący życiem świat, który został stworzony z FENOMENALNĄ dbałością o szczegóły.

Ja ten film przyjąłem jak podróż do egzotycznej, magicznej krainy i, podobnie jak główny bohater, przez cały seans z zapartym tchem podziwiałem piękno i mistycyzm Pandory.