Reply To: Rogue One

Homepage Forumy Na naszych ekranach Filmy, filmy, filmy Rogue One Reply To: Rogue One

DarkMiagi
Participant

Zgadzam się z Aragornem, że dokrętki są dość ewidentne, nawet jeśli ktoś nie śledził trailerów (ja sobie darowałem kilka ostatnich). Saw w monitorze i rozbity X-skrzydłowiec na Jedha to chyba najbardziej oczywiste sygnały (czy mi się zdawało, czy X jeszcze dymił?).

Mi jednak bardziej przeszkadzały cameosy na siłę – Dr Obwarzan i Pinda Baba bardziej mnie razili za pierwszym niż za drugim obejrzeniem, ale nadal odstają, zwłaszcza że parę godzin później miasto zostanie zaorane, a oni chwilę potem muszą być w kantynie. Erdwa Dedwa i Cetrzy Peo też takie na siłę – i to w scenie bezpośrednio poprzedzającej lot floty rebelianckiej na Scarif, gdzie przecież już musiały być na pokładzie Tantiva. Stały sobie po prostu w przejściu i czekały na załadunek?

Jeszcze żeby trochę się doczepić – o ile można łyknąć, że w następnych epizode nie widać dark trooperów, bo wszyscy znajdowali się na Scarif w momencie wystrzału DS, tak nowe myśliwce TIE to jakieś „kuzorium”. Ciekawe też, że Tarkin każe strzelać w budynek archiwum, a promień trafia gdzieś w horyzont, zahaczając tylko o antenę i Krennica (dramatic effect!).

No ale tak patrząc ogólnie to trzeba przyznać, że jest kawał fajnego filmu. Jak to określił kolega, „najlepszy fanfilm SW, jaki widziałem”.