Reply To: District 9

Homepage Forumy Na naszych ekranach Filmy, filmy, filmy District 9 Reply To: District 9

Sasquatch
Member

Mam jednak słabą siną wole i obejrzałem film u wujka w USA.
[b]Bez spojlerów.[/b]

To co widzieliście w trailerach i spotach nie oddaje epy tego filmu! Nie zdradza też fabuły, która może nie jest odkrywcza i odgrywa znane schematy, ale w rewelacyjny surowy sposób.

To nie jest przebajerowane gówno Baya czy McG, tu efekty na szczęście pełnią służebną rolę.

Początkowo film trzyma się dokumentalnego stylu, co w bardzo fajny sposób wprowadza nas w klimat i założenia filmu, by potem płynnie przejść w fabułę.

Mogę powiedzieć, że D9 to prawie idealna ekranizacja [b]Half Life!!![/b]
Klimat HL, dizajn HL, bronie HL ( i jak z Quake 3), epa HL, naukowcy i eksperymenty HL, akcyjki z uzbrojonymi oddziałami żołnierzy MNU jak z HL.

HL 1 to moja ulubiona gra więc byłem wniebowzięty / narobiłem w spodnie ze szczęścia!

Do tego GORE GORE GORE!!!

Aktor na którego barkach spoczywa cały film, również zagrał rewelacyjnie. I w cale nie jest to typowa rola od zera do bohatera.Ale nie będę spojlerować.

Jedyny minus filmu jaki zauważyłem to brak jednej scenki z trailera, oraz przeskok akcji w jednym momencie (ale może to było celowe zamierzenie reżysera – dzięki temu mamy zajebisty zaskok), ale to drobiazgi.

Neill Blomkamp to nasza nadzieja na prawdziwe fabularne SF na następne lata!!!

[b]Wizyta w kinie by zobaczyć D9 jeszcze raz: OBOWIĄZKOWA!!![/b]