Reply To: Battlestar Galactica – SPOILERY

Homepage Forumy Na naszych ekranach Seriale Battlestar Galactica – SPOILERY Reply To: Battlestar Galactica – SPOILERY

Red
Participant

Krusty, ja też byłem niepocieszony po finale, ale przy trzecim podejściu spokojnie go zaakceptowałem. Co i tak nie zmienia faktu, że takie zakończenie lepiej by się sprawdziło jako alternatywne.

Osobiście liczyłem na finał, w którym Kara okazałaby się hybrydą (czego by się dowiedziała np. na kolonii Cylonów odnajdując ciało swojego ojca), Hera by została uratowana dzięki epicznemu poświęceniu Boomer (ew Baltara i Six. , przepowiednia dot. Starbuck by się wypełniła, gdyby dotarli na jakąś w miarę przyjazną planetę, na której z czasem hybrydy ludzko-cylońskie wyparłyby "czysto krwistych" ludzi (czyli zagłada ludzkości – check).
Kwestie powstania z martwych Kary (wiem, ciągle tylko o niej) można by wytłumaczyć zmajstrowaniem przez jej ojca zastępczego ciała jej zastępczego ciała, w którym odrodziła się na Heavy Raiderze, którego ścigała w 3×18. Takie zakończenie też by miało kilka dziur logiczno- fabularnych, ale i tak mniej od nam zaserwowanego.

[Edit] Aha, wydarzenia takie jak śmierć Roslin, wyjaśnienie kwestii opery
czy przedstawienie HeadBaltara i HeadSix jako istot wyższych(tylko bez przeskoku 150 000 lat do przodu) bym spokojnie zostawił w "moim" zakończeniu.:)