Reply To: 007 Reloaded

Homepage Forumy Na naszych ekranach Filmy, filmy, filmy 007 Reloaded Reply To: 007 Reloaded

niestety Bond zmierza w kierunku dobrego wysokobudżetowego, ale zwykłego filmu sensacyjnego. Marketingowo to pewnie dobre, dawny "prawdziwy" Bond był trochę jednak zbyt ekstrawagancki i niesamowity dla typowego bydełka zwiedzającego multipleksy. Nie spełniał norm tzw "realizmu" (filmowego realizmu amerykańskiej sensacji), przez co był nieprawdziwy i nieakceptowalny dla przeciętnego widza. Teraz wszytko jest prawie w granicach szklanych pułapek, bornów, transporterów itp, dodatkowo widz jest tak nieprzytłoczony akcja i sieczka ze i tak nie wie o co chodzi.

Bylo jednak sporo smaczków które jakoś tam próbowały ratować bondyzm, niestety w tej konwencji już sprawiały wrażenie naciąganych. O ile Roger Moore jako 007 mógł wyskoczyć z samolotu i wylądować na glebie nawet nie brudząc sobie garnituru to teraz już takie numery w tym "super realizmie" trochę rażą. Co do budżetu to akurat mało go widać ale jest, było sporo dużych numerów które pojawiały się na sekundę, albo mniej w tym siekanym montażu – fajnie ze nimi nie epatowano tylko były tak prawie od niechcenia, inna sprawa ze zakładając taki montaż można było sobie wiele odpuścić i zrobić taniej a i tak nie było by tego widać.

Dla mnie Bond jest trochę w ślepym zaułku, ale po filmach typu Austin Powers i cośtam… chyba nie da się wrócić do bonda w starym stylu nie robiąc albo komedii albo żenady. A chyba czekają nas jeszcze dziwniejsze przygody… pojawiają się plotki o afroagencie…007 (co jest chyba równie średnim pomysłem co afrotimelord :/ )

Podsumowując dla mnie QoS to niezły film sensacyjny, ale średni bond. Doceniam proby bycia oryginalnym, ale zdecydowanie nie ma tu tej gracji oryginalnosci jak w "w służbie jej królewskiej mości" tylko takie na sile łamanie schematów które wyznaczały ramy gatunku.