Reply To: Alien Isolation

Homepage Forumy Od rzeczy Nerdostwo Alien Isolation Reply To: Alien Isolation

A jednak chyba może. Co prawda mam za sobą jeno oba dlc’ki tj. Crew Expendable i Last Survivor, ale mam wrażenie że to w końcu gierca na którą fani Aliena czekają, właściwie od zawsze. Tak, od zawsze, bowiem mimo wszystko nawet pierwszy AvP (ten z 1999) był poprostu shooterem. Bardzo dobrym, ale jednak shooterem. W Isolation mamy do czynienia z survival horrorem, czyli klimatem który idealnie do wszelkich opowieści o Alienie pasuje.
Oczywiście zdecydowanie nie jest to produkt pozbawiony wad. Wśród nich wymienię przede wszystkim to, że 'oddech' stwora na plecach naszego bohatera (-ki) jest zbyt mocno wyczuwalny. Obcy zawsze jest w pobliżu, nie zostawia nas samych na dłużej niż kilkadziesiąt sekund, przez co do jego obecności można się zwyczajnie przyzwyczaić. Oczywiście nigdy nie można mieć pewności skąd tym razem nadejdzie, zatem w niektórych momentach można spanikować ale IMO więcej grozy gracz odczuwałby gdyby stwór znikał z zasięgu naszych zmysłów na dłuższą chwilę. Być może tak właśnie będzie w przypadku głównej fabuły Isolation (czyli tej o Amandzie). Tej jednak nie próbowałem jeszcze, wstrzymując się do wolnego weekendu i zamówionego specjalnie sprzętu (słuchawki i gamepad, bo stwierdziłem że mając podłączony do kompa telewizor, aż grzech nie skorzystać z tego dobrodziejstwa w zabawie z Alienem).
W każdym razie wczoraj wieczorem gdy triggowałem sekwencję autodestrukcji na Nostromo, puls miałem chyba ze 140. Chwilę później podskoczył jeszcze bardziej, bo ucieczka korytarzami wśród wycia dobrze znanej chyba wszystkim syreny i głosie głównego komputera odliczającego czas do zniszczenia statku to doświadczenie które naprawdę cieżko opisać. I gdybym miał jeszcze wracać po Jonesy’a to chyba musiałbym wyłączyć kompa 🙂

Polecam