Ogólne wieści w aspekcie Star Wars!!!

Warto przytoczyć – acz z pewnym opóźnieniem – kilka wieści ogólnogwiezdnowojennych, które przetoczyły się w ostatnim czasie przez internet.

Przez jakiś czas niezbyt było wiadomo, co Disney ma zamiar robić w zakresie SW po premierze Episode IX w 2019. Na szczęście Bob Iger, szef Disneya ogłosił niedawno co i jak. Otóż w 2020 ma pojawić się trzeci spin-off z serii Story, nad którego scenariuszem już pracuje tajemniczy ktoś. Czy będzie to opuszczony projekt Boba Fett nieodżałowanego Josha Tranka, któremu katar nie pozwolił na jego nakręcenie? Sith wie. Co więcej, filmy będą powstawać jeszcze w 2021 i później, co chyba nikogo nie dziwi – aczkolwiek nie wiadomo jeszcze jakie to będą konfiguracje. Co ciekawe, na razie nie ma decyzji, czy główna saga skończy się na Epizodzie IX, czy też będzie kontynuowana.

Głos zabrała też sama Kathleen Kennedy, która wypowiedziała się nt. spin-offa o Hanu Solo, który, w odróżnieniu od wojennego R1, będzie miał charakter bardziej westernowy. A propos zawieszonego obrazu o przygodach Fetta Kaśka wyznała, że film był gotowy do ogłoszenia podczas Celebu w Anaheim, ŁĄCZNIE Z TEASERKIEM. Pocieszający finał tej opowieści jest taki, że film nie jest skasowany, a na razie czeka na lepsze czasy i swój nowy slot w planie wydawniczym Lucasfilmu. Co ciekawe, LFL ma zamiar dać któryś z projektów SW do wyreżyserowania kobicie – na razie trwają poszukiwania kandydatek.

W kwestii Stories najbardziej zdumiewającą rewelacją jest fakt, że autorem pomysłu na spin-offy SW jest sam Lucas, który miał je w głowie od jakiegoś czasu. Ciekawe, biorąc pod uwagę, że zawsze sprawiały one wrażenie świeżej idei powstałej w biurach Disneya.

Ha.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

Dodaj komentarz