Prosto z Pieca (R)

PZP(R) zawsze na posterunku i z garścią świeżych newsów gierkowych. Tak na marginesie, ten powiew świeżości, który poczuliśmy pod koniec ubiegłego tygodnia, to miliony fanów, którzy odetchnęli z ulgą po seansie TFA. Kto by pomyślał. No dobra, a teraz do rzeczy!

Są wśród nas gracze, dla których Homeworld to nadal arcydzieło i wzór cnót wszelakich, jeśli chodzi o RTSy. Nie wszyscy redaktorzy ZP podzielają ten entuzjazm, ale nie da się ukryć, że info o prequelu pt. Homeworld: Deserts of Kharak zabrzmiało dość intrygująco — przede wszystkim chyba dlatego, że giera będzie pozbawiona dość charakterystycznego motywu przewodniego, jakim była przestrzeń kosmiczna. Walczyć nam przyjdzie na tytułowej planecie Kharak, a stawką ma być wrak statku, który jest podobno ściśle powiązany z wydarzeniami pierwowzoru. Jeśli wiecie o co chodzi, prześlijcie telefaks z objaśnieniami na adres redakcji. Najciekawsze odpowiedzi wydrukujemy w kolejnym zeszycie PZP(R)!

 

Jeśli graliście kiedyś w Theme Hospital i mieliście nadzieję na edycję więzienną – i/lub czytaliście jeden z wcześniejszych odcinków PZP(R) – wiecie już o Prison Architect. Niedawno ten rozbudowany do granic absurdu symulator (za przeproszeniem) penalny (hehehe, powiedział „penalny” – CJJA) wzbogacił się o więźniów płci żeńskiej i w konsekwencji o nowe rodzaje cel, nowe zależności w ramach istniejącej infrastruktury itd. itp. To drugi duży update po oficjalnym wyjściu gry z Early Access i jest dostępny od zaraz (czekam na dodatek „Werewolf in Women’s Prison” – CJJA). Poniżej filmik, w którym twórcy mówią, jak jest, w typowo brytyjskim stylu. Co ciekawe, na stronie twórców za 50 USD można kupić grę z opcją nazwania swojego własnego więźnia i uzupełnienia jego/jej kartoteki. W sam raz na święta!

 

To może teraz dwie pomniejsze ciekawostki. Robią nowego Conana – do roboty ma się wziąć studio Funcom, a stosowne info prasowe ma się pojawić w styczniu. Poprzedni gierkowy Conan należał do gatunku MMO, którego jak wiecie nie darzymy jakąś szczególną estymą. Co to będzie tym razem, dowiemy się wkrótce.

news_pzpr63

 

Life is Strange to podobno niezła przygodówka o podróżowaniu w czasie. Z zajawki poniżej wynika, że jest teen drama, liceum ssie, a facetka zadaje dużo do domu. Piszemy o tym, bo wyszło PC-towe demko i teraz każdy może się przekonać, jakie to jest. LiS składa się z 5 epizodów, do kupienia hurtem na Steamie za 20 euro.

Na dziś to już niestety wszystko. Widzimy się ponownie w nowym, lepszym (?) roku 2016. Z okazji świąt życzymy Wam dużo megahercy, wysokich fpsów i niskich temperatur na procu!

Komenty FB

komentarzy

Komercha

1 Komentarz na Prosto z Pieca (R)

Dodaj komentarz