Prosto z Pieca (R)

Halo, czy to już poniedziałek? W takim razie pora na Wasz ulubiony PZPR, a w nim zarówno stałe punkty programu, jak i klawe ciekawostki. Let’s dig in!

Możliwe, że byliście zajęci niebraniem udziału w referendum albo spędziliście weekend w dziczy bez zasięgu, dlatego czym prędzej donosimy – jest łatka do Batka. Arkham Knight w końcu jest grywalny na konfiguracjach bez dysków SSD, teksturki są wreszcie takie jak należy i nie trzeba już grzebać w plikach ini, żeby zdjąć ograniczenie do 30 fpsów. Żeby nie było za różowo, gry nadal nie ma w sprzedaży (szok!), a nad udostępnieniem DLC pracują najlepsi ludzie WB, więc cholera wie, kiedy będzie. Jeśli jakimś cudem macie dostęp do gry, oczekiwanie umili (?) Wam z pewnością taki oto sprytny mod, który odblokowuje 10 grywalnych postaci. Enjoy!

Oto pretendent do tytułu trolla roku. Konami wydało łaskawie na PCty najnowszego Metal Gear Solid (nie mylić z Metal Slug), ale i tak zbiera baty, bo w wersji pudełkowej na płycie DVD zamiast normalnej instalki gry znajdziemy tylko… instalator Steama. Który zajmuje na płycie zaledwie 9 MB. Tak więc płytka może nam posłużyć za gustowną podstawkę pod piwo, możemy też wyryć na niej finką tajemne runy – nie będzie to miało większego znaczenia. Całą grę (28 GB) trzeba zassać przez Internety i choć nie jest to żaden rekord, na suta ciśnie się pytanie – po cholerę ten krążek? Nie lepiej było przyoszczędzić i wrzucić do pudełka sam kod? Ale głupi ci Rzymianie…

news_pzpr27

Skoro jesteśmy przy głupich zagraniach to nie sposób pominąć studio Eidos i Deus Ex: Human Revolution. Zna ktoś z Was francuski odpowiednik Janusza marketingu? Bo tu nadałby się idealnie. Jak wiemy, preordery są na cenzurowanym, więc wydawcy robią wszystko, żeby jednak do nich zachęcić. I tak, jeśli będzie odpowiednio dużo zamówień na DE:HR, dostaniemy określone bonusy, które są podzielone na 5 poziomów. Niemal każdy poziom ma po kilka fantów, ale po jego odblokowaniu można sobie zatrzymać tylko jeden. Najlepsze jednak zostawili nam na koniec – jeśli zostanie osiągnięty ostatni poziom, gra ukaże się 4 dni wcześniej. Brawo!

W wyższej szkole markietingu pobierali też nauki panowie z Bethesdy. Pojawiło się w sieci kilka filmików z ich panelu na targach E3, gdzie nawijają z wypiekami na gębach o nowym Doomie. Materiał jest raczej żenujący – niemłodzi kierownicy wyższego szczebla jarają się przemocą jak gimbusy – ale wiemy teraz przynajmniej, że wraz z gierą ukaże się narzędzie SnapMap do tworzenia własnych leveli. Na pierwszy rzut oka interfejs wygląda zachęcająco, miło też, że można powstawiać sobie w mapce wiele efektownych detali. Czy dzięki temu będzie taki wysyp mapek, jak przy okazji Quake’a II? Trzymamy kciuki.

Na koniec jeszcze dwie krótsze ciekawostki. Fallout: New Vegas, który jest chyba jedną z najczęściej modowanych gier, doczekał się edycji specjalnie dla fanów Doktora Kto. Projekt Fallout Who Vegas powstawał podobno pięć lat, wreszcie się ukazał i pozwala korzystać z „prawdziwego” Tardisa!

Na Kickstarterze można wydać wszystko, również izometryczną przygodówkę z gatunku horror-SF. Gra nosi tytuł Stasis, jej autor wspomina, że za inspirację posłużył mu The Dig, ale już na pierwszy rzut oka widać wpływ innego klasyka – Sanitarium. Na GoGu jest w promocji, nic tylko brać i grać!

Komenty FB

komentarzy

Komercha

2 Komentarze(y) na Prosto z Pieca (R)

  1. store.steampowered.com/app/359050/
    o tym nic nie ma? premiera roku

Dodaj komentarz