Prosto z Pieca (R)

Witamy wszystkich spragnionych newsów ze świata gier na komputer. Jak w każdy poniedziałek – no dobra, prawie każdy – mamy dla Was ekstra nowiny gierkowe, wpierw jednak coś z zupełnie innej beczki.

Kojarzycie PixelHeaven? Na pewno, wszak czytaliście naszą zapowiedź oraz liczyliście po cichu na to, że spotkacie w realu Waszych ulubionych redaktorów i przybijecie im pionę. Musimy Was niestety rozczarować – ze względu na dyskretną zmianę terminu eventu Zakazana Planeta rezygnuje z obecności na PH 2015. Pierwotnie mieliśmy bawić w Wawie w dniach 18-20 września, jednak organizatorzy postanowili zrobić nam i Wam psikusa, przesuwając po cichu datę na tydzień później. Dowiedzieliśmy się o tym przypadkiem i na tyle późno, że nie dało się już nic zrobić. Miejmy nadzieję, że kolejna edycja odbędzie się już bez takich niespodzianek.

Przechodzimy do gierek, ale niestety nie zmieniamy przygnębiającego nastroju. O blisko miesiąc obsunęła się PC-towa premiera Assassin’s Creed Syndicate, co nie zaskoczyło chyba nikogo, kto śledzi historię wydawniczą tej serii. Mówi się na mieście, że Ubi woli nie powtórzyć wpadki innej znanej produkcji, której premiera delikatnie mówiąc nie należała do najbardziej udanych, i chce lepiej dopracować PC-tową wersję nowego tytułu. Na nowe przygody skrytobójców poczekamy sobie do 19 listopada, ale biorąc pod uwagę, że AC: Unity po blisko 10 miesiącach od premiery nadal chodzi co najwyżej poprawnie, na komfortowe granie przyjdzie pewnie poczekać dłużej.

news_pzpr24

To niestety nie koniec niepomyślnych wieści. Obsuwę zalicza również XCOM 2, o którym pisaliśmy kilka zeszytów wcześniej. Możemy się co prawda pocieszać, że akurat w tym przypadku opóźnienie nie dotyczy tylko PCtów, więc wiadomo, grubsza sprawa, ale pociecha to marna, bo nowa data wydania to dopiero 5 lutego 2016 r. Pozostaje wierzyć zapewnieniom, że dwójka będzie miała to samo, co jedynka, tylko więcej i tym samym warto będzie poczekać. Co ciekawe, według serwisu howlongtobeat.com, oryginalny X-COM: UFO Defense przechodzi się znacznie dłużej niż XCOM: Enemy Unknown. Kiedyś to się gry robiło, nie to co teraz…

news_pzpr25

Z wieści nieco weselszych – mamy termin i zajawkę ostatniego DLC do Dragon Age: Inquisition, który ma pełnić funkcję ciut rozbudowanego epilogu do nowego DA. Dodatek zatytułowany jest Trespasser i będzie dostępny 8 września. Akcja rozgrywa się dwa lata po zakończeniu głównego wątku podstawki, jeśli więc jeszcze nie macie go z głowy, warto zarwać ze dwie nocki, bo to niezbędne, aby odpalić DLC. Patrząc po trailerze, zapowiada się więcej frajdy niż poprzednia wyprawa do podziemi, tym bardziej, że ma pojawić się wyjaśnienie pewnego fabularnego twistu, którego Wam tu nie zdradzimy, bo jesteśmy fajni. Marsz do grania, może jeszcze zdążycie przed rokiem szkolnym.

Pamiętacie, pisaliśmy jakiś czas temu o przeklawej platformówce Shovel Knight. Okazało się, że wszyscy gracze, który nabyli tytuł drogą kupna, otrzymają za friko rozszerzenie o nazwie Plague of Shadows. Miło, prawda? Grać będziemy głównym złym z podstawki i damy popalić jego byłym sojusznikom. Pojawi się też nowy ekwipunek i system alchemicznego wytwarzania power-upów, co jest już chyba lekką przesadą i niepotrzebnie komplikuje fajną, prostą gierę. No, ale cóż, lud wybecalował ponad 300 000 dolców na Kickstarterze, więc mają co chcieli. Grę najlepiej kupić bezpośrednio u źródła, bo na Steamie zapłacimy tyle samo, ale w ojro.

I na koniec coś dla PCtowych dinozaurów – w bliżej nieokreślonej przyszłości mają pojawić się remasterowane wersje Turoka 1 i 2! Prawa do tytułów przejęło teraz studio Night Dive, które ma już na koncie odnowione wydanie System Shocka 2, i to ono podjęło się tego szlachetnego dzieła. Szczegółów na razie brak, poza informacją, że kupić gry będzie można m.in. też na GoGu, co oznacza wersję bez DRM. Świat obiegło kilka screenshotów, podobno już z wersji poprawionej, i wygląda na to, że chyba pójdzie w 60 fpsach.

news_pzpr26

Komenty FB

komentarzy

Komercha

4 Komentarze(y) na Prosto z Pieca (R)

  1. Łoł, łoł, łoł…”odnowione wydanie System Shocka 2″??????????????????

Dodaj komentarz