Prosto z Pieca (R)

Hello boys & girls, czas na Wasz ulubiony PZPR! 100% kompatybilny z Windows 10!

CD Projekt RED zrobił nam tydzień temu psikusa i kiedy oddawaliśmy poprzedni zeszyt do druku, oni w tym samym czasie rzucili na internety mega nowinę: ostatnim z 16 darmowych DLC do Wieśka 3 będzie tryb New Game +. Podobno czeka na niego wielu, dla których giera jest zwyczajnie za łatwa. Może lepiej po prostu spróbować ją przejść jedną ręką? Albo odwrócić ekran do góry nogami? Na szczęście jest też dodatkowy ekstra news, szczególnie dla tych, co lubią grać bez prądu – w przyszłym roku przy współpracy z R.Talsorian Games (Cyberpunk 2020) ma się ukazać Wiedźmin pen and paper RPG. Koniecznie z kostkami runicznymi w zestawie.

news_pzpr17

Wbrew pozorom nie samym Wiedźminem człowiek żyje. Pojawiają się pierwsze wrażenia z nowego Dooma, który ma wyjść oficjalnie na wiosnę przyszłego roku. Uczestnicy zeszłoweekendowego QuakeConu mieli okazję pograć trochę w multi, którym to trybem co prawda gardzimy, ale posłuchać opinii można. Póki co najwięcej narzekania jest na kolory – to tzw. syndrom Diablo III, wtedy też w modzie było wrzucanie przerobionych, „mroczniejszych” (według niektórych „realistyczniejszych”) screenshotów, koniecznie z komentarzem „Tak to powinno wyglądać”. W przypadku Dooma pierwszy taki screenshot już jest, wkrótce więcej na kwejku…

news_pzpr18

Skoro jesteśmy przy temacie różnych demonów i abominacji, przyjrzyjmy się słodkiej na pierwszy rzut oka przygodówce point-and-click Dropsy, która będzie dostępna już niedługo, bo we wrześniu (tak, to już za miesiąc!). Lojalnie ostrzegamy, że po obejrzeniu zajawki możecie odczuwać swoisty metafizyczny niepokój. Warto pamiętać, że giercę wydaje Devolver Digital, który wydał też m.in. Hotline Miami. Autor gry wśród inspiracji wymienia m.in. Grim Fandango i The Neverhood, ale chyba zapomniał dopisać jeszcze Sanitarium. Skoro o inspiracjach mowa, w trailerze jest scena, gdzie pojawia się postać ze znanego i lubianego filmu R.O.T.O.R.!

Wracając na bardziej pewny grunt, donosimy uprzejmie, iż niejaki Prison Architect wychodzi z wersji alpha do pełnoprawnej „version 1” w październiku br. Jeśli nie mieliście okazji zapoznać się z gierą, która już od chyba 20 lat jest w Early Access, musicie wiedzieć, że to takie swoiste połączenie Dungeon Keepera i Theme Hospital. Wspominają o tym zresztą twórcy z Introversion Software w trailerze, który niestety zdążył się już trochę zdezaktualizować. Jakie to jest? Dostajemy zadanie wybudowania i ogarnięcia więzienia, zatrudniamy strażników, likwidujemy podkopy, rozbijamy mafijne wpływy, przejmujemy kontrabandę… Takie Simsy, ale bardziej.

Warto przypomnieć, że również w październiku – dokładnie 13. października – ukaże się Wasteland 2: The Director’s Cut. Pisaliśmy o tym w drugim zeszycie PZPR (omg, pamiętacie kiedy to było?), teraz zaś dostaliśmy z USA trochę więcej „infa” o tym, co nowego się pojawi w grze. Postacie prócz perków zyskają także opcjonalne quirki (z ang. kalambury), których efekt pozytywny równoważy ten negatywny – czyli np. szansę na trafienie krytyczne mamy dopiero wtedy, kiedy wpierw sami oberwiemy. Co więcej dojdzie nam opcja zaatakowania określonej kończyny przeciwnika. Zależnie od tego, w co celujemy (i w co trafimy), uzyskamy inny efekt.

news_pzpr19

I na koniec wpis do rubryki pt. „Kawał dobrej, nikomu niepotrzebnej roboty” – pewien Brytyjczyk postanowił zrobić z GTA V grę RPG i pododawał drzewka umiejętności, pedeki, nowe dialogi, questy itd… Jak już modować, to z głową – o na przykład tak:

Komenty FB

komentarzy

Komercha

Dodaj komentarz