Saturny 2015!!!
Jak wiadomo, ZP ma w zadku Oscary, natomiast aprobuje Saturny przyznawane przez Academy of Science Fiction, Fantasy and Horror Films.
W 41. edycji tej prestiżowej nagrody najwięcej nominacji wykosiły Captain America: The Winter Soldier (11) i Interstellar (10). Za nimi są kolejno: Guardians of the Galaxy (9), Dawn of the Planet of the Apes (8) i Edge of Tomorrow oraz The Hobbit: The Battle of the Five Armies (po 7). W telewizorze prowadzą The Walking Dead (7) i Hannibal (6).
W tej edycji dodano nową kategorię: Superhero Adaptation Television Series, w której nominowane zostały Agent Carter, Agents of SHIELD, Arrow, Constantine, The Flash i Gotham.
Nagrody zostaną przyznane 25 czerwca.
Pełna lista nominacji:
Best Comic Book-to-Film Release:
The Amazing Spider-Man 2
Captain America: The Winter Soldier
Guardians of the Galaxy
X-Men: Days of Future Past
Best Science Fiction Film Release:
Dawn of the Planet of the Apes
Edge of Tomorrow
Godzilla
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1
Interstellar
The Zero Theorem
Best Fantasy Film Release:
Birdman
The Grand Budapest Hotel
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
Into the Woods
Maleficent
Paddington
Best Horror Film Release:
Annabelle
The Babadook
Dracula Untold
Horns
Only Lovers Left Alive
The Purge: Anarchy
Best Thriller Film Release:
American Sniper
The Equalizer
Gone Girl
The Guest
The Imitation Game
Nightcrawler
Best Action/Adventure Film Release:
Exodus: Gods and Kings
Inherent Vice
Lucy
Noah
Snowpiercer
Unbroken
Best Actor In a Film:
Tom Cruise — Edge of Tomorrow
Chris Evans — Captain America: The Winter Soldier
Jake Gyllenhaal — Nightcrawler
Michael Keaton — Birdman
Matthew McConaughey — Interstellar
Chris Pratt — Guardians of the Galaxy
Dan Stevens — The Guest
Best Actress In a Film:
Emily Blunt — Edge of Tomorrow
Essie Davis — The Babadook
Anne Hathaway — Interstellar
Angelina Jolie — Maleficent
Jennifer Lawrence — The Hunger Games: Mockingjay, Part 1″
Rosamund Pike — Gone Girl
Best Supporting Actor In a Film:
Richard Armitage — The Hobbit: The Battle of the Five Armies
Josh Brolin — Inherent Vice
Samuel L. Jackson — Captain America: The Winter Soldier
Anthony Mackie — Captain America: The Winter Soldier
Andy Serkis — Dawn of the Planet of the Apes
J.K. Simmons — Whiplash
Best Supporting Actress In a Film:
Jessica Chastain — Interstellar
Scarlett Johansson — Captain America: The Winter Soldier
Evangeline Lily — The Hobbit: The Battle of the Five Armies
Rene Russo — Nightcrawler
Emma Stone — Birdman
Meryl Streep — Into the Woods
Best Performance By A Younger Actor In a Film:
Elle Fanning — Maleficent
MacKenzie Foy — Interstellar
Chloe Grace Moretz — The Equalizer
Tony Revolori — The Grand Budapest Hotel
Kodi Smit-McPhee — Dawn of the Planet of the Apes
Noah Wiseman — The Babadook
Best Film Director:
Alejandro G. Innarritu — Birdman
James Gunn — Guardians of the Galaxy
Doug Liman — Edge of Tomorrow
Christopher Nolan — Interstellar
Matt Reeves — Dawn of the Planet of the Apes
Joe Russo, Anthony Russo — Captain America: The Winter Soldier
Bryan Singer — X-Men: Days of Future Past
Best Film Writing:
Wes Anderson — The Grand Budapest Hotel
Damien Chazelle — Whiplash
James Gunn, Nicole Perlman — Guardians of the Galaxy
Stephen McFeely, Christopher Markus — Captain America: The Winter Soldier
Christopher McQuarrie, Jez Butterworth, John-Henry Butterworth — Edge of Tomorrow
Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson, Guillermo del Toro — The Hobbit: The Battle of the Five Armies
Best Film Editing:
Jeffrey Ford, Matthew Schmidt — Captain America: The Winter Soldier
William Goldenberg, Tim Squyres — Unbroken
James Herbert, Laura Jennings — Edge of Tomorrow
John Ottman — X-Men: Days of Future Past
Fred Raskin, Hughes Winborne, Craig Wood — Guardians of the Galaxy
Lee Smith — Interstellar
Best Film Production Design:
James Chinlund — Dawn of the Planet of the Apes
Nathan Crowley — Interstellar
Dennis Gassner — Into the Woods
Adam Stockhausen — The Grand Budapest Hotel
Peter Wenham — Captain America: The Winter Soldier
Charles Wood — Guardians of the Galaxy
Best Film Music:
Alexandre Desplat — Godzilla
Michael Giacchino — Dawn of the Planet of the Apes
Henry Jackman — Captain America: The Winter Soldier
John Powell — How to Train Your Dragon 2″
Howard Shore — The Hobbit: The Battle of the Five Armies
Hans Zimmer — Interstellar
Best Film Costume:
Colleen Atwood — Into the Woods
Alexandra Byrne — Guardians of the Galaxy
Ngila Dickson — Dracula Untold
Louise Mingenbach — X-Men: Days of Future Past
Anna B. Sheppard — Maleficent
Janty Yates — Exodus: Gods and Kings
Best Film Make-Up:
Mark Coulier, Daniel Phillips — Dracula Untold
Peter King, Matthew Smith — Into the Woods
Peter King, Rick Findlater, Gino Acevedo — The Hobbit: The Battle of the Five Armies
Adrien Morot, Norma Hill-Patton — X-Men: Days of Future Past
Bill Terezakis, Lisa Love — Dawn of the Planet of the Apes
David White, Elizabeth Yianni-Georgiou — Guardians of the Galaxy
Best Film Special/Visual Effects:
Gary Brozenich, Nick Davis, Jonathan Fawkner, Matthew Rouleau — Edge of Tomorrow
Stephane Ceretti, Nicholas Aithadi, Jonathan Fawkner, Paul Corbould — Guardians of the Galaxy
Dan Deleeuw, Russell Earl, Bryan Grill, Dan Sudick — Captain America: The Winter Soldier
Paul Franklin, Andrew Lockley, Ian Hunter, Scott Fisher — Interstellar
Joe Letteri, Dan Lemmon, Daniel Barrett, Erik Winquist — Dawn of the Planet of the Apes
Joe Letteri, Eric Saindon, David Clayton, R. Christopher White — The Hobbit: The Battle of the Five Armies
Best Independent Film Release:
Grand Piano
I, Origins
A Most Violent Year
The One I Love
The Two Faces of January
Whiplash
Best International Film Release:
Bird People
Calvary
Force Majeur
Mood Indigo
The Railway Man
The Theory of Everything
Best Animated Film Release:
Big Hero Six
The Boxtrolls
How to Train Your Dragon 2″
The Lego Movie
The Wind Rises
Best Network Television Series:
The Blacklist
The Following
Grimm
Hannibal
Person of Interest
Sleepy Hollow
Best Syndicated/Cable Television Series:
12 Monkeys
American Horror Story: Freak Show
Continuum
Falling Skies
Salem
The Strain
The Walking Dead
Best Limited Run Television Series:
Bates Motel
From Dusk Till Dawn
Game of Thrones
The Last Ship
The Librarians
Outlander
Best Superhero Adaptation Television Series:
Agent Carter
Agents of S.H.I.E.L.D.
Arrow
Constantine
The Flash
Gotham
Best Youth Oriented Television Series:
The 100
Doctor Who
Pretty Little Liars
Supernatural
Teen Wolf
The Vampire Diaries
Best Actor in a Television Series:
Hugh Dancy — Hannibal
Grant Gustin — The Flash
Andrew Lincoln — The Walking Dead
Tobias Menzies — Outlander
Mads Mikkelsen — Hannibal
Noah Wyle — Falling Skies
Best Actress in a Television Series:
Haley Atwell — Agent Carter
Caitrionia Balfe — Outlander
Vera Farmiga — Bates Motel
Jessica Lange — American Horror Story: Freak Show
Rachel Nichols — Continuum
Rebecca Romijn — The Librarians
Best Supporting Actor in a Television Series:
David Bradley — The Strain
Laurence Fishburne — Hannibal
Sam Heughan — Outlander
Erik Knudsen — Continuum
Norman Reedus — The Walking Dead
Richard Sammel — The Strain
Best Supporting Actress in a Television Series:
Emilia Clarke — Game of Thrones
Jenna Coleman — Doctor Who
Caroline Dhavernas — Hannibal
Lexa Doig — Continuum
Emily Kinney — The Walking Dead
Melissa McBride — The Walking Dead
Best Performance by a Younger Actor in a Television Series:
Camren Bicondova — Gotham
Maxim Knight — Falling Skies
Tyler Posey — Teen Wolf
Chandler Riggs — The Walking Dead
Holly Taylor — The Americans
Maisie Williams — Game of Thrones
Best Guest Performance in a Television Series:
Dominic Cooper — Agent Carter
Neil Patrick Harris — American Horror Story: Freak Show
John Larroquette — The Librarians
Wentworth Miller — The Flash
Michael Pitt — Hannibal
Andrew J. West — The Walking Dead
Best DVD/BD Release:
Beneath
Blue Ruin
Odd Thomas
Ragnarok
White Bird in a Blizzard
Wolf Creek 2
Best DVD/BD Special Edition Release:
Alexander: The Ultimate Cut
The Hobbit: The Desolation of Smaug Extended Edition
Nightbreed: The Director’s Cut
Once Upon a Time in America: Extended Director’s Cut
Sorcerer
The Texas Chainsaw Massacre: 40th Anniversary Collector’s Edition
Best DVD/BD Classic Film Release:
Dr. Jekyll and Mr. Hyde
The Horror at 37,000 Feet
The Ninth Configuration
The Picture of Dorian Gray
The Quatermass Experiment
The Time Machine
Best DVD/BD Television Release:
Batman: The Complete Television Series
Hannibal, Season 2
Merlin: The Complete Series
Spartacus: The Complete Series
Star Trek: The Next Generation, Season 7
Twin Peaks: The Entire Mystery
Wizards and Warriors: The Complete Series
Best DVD/BD Collection Release:
The Exorcist: The Complete Anthology
Halloween: The Complete Collection
Stanley Kubrick: The Masterpiece Collection
Steven Spielberg Director’s Collection
Toho Godzilla Collection
Universal Classic Monsters: Complete 30 Film Collection
Best Local Live Stage Production:
3-D Theatricals — Damn Yankees
Saban Theatre — Ghost Brothers of Darkland County
Ahmanson Theatre — The Last Confession
Segerstrom Center for the Arts — Pippin
3-D Theatricals — Ragtime
Pasadena Playhouse — Stoneface: The Rise and Fall and Rise of Buster Keaton
Segerstrom Center for the Arts — The Wizard of Oz
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.