Komiksowo

Dziś znowu parę interesujących newsów filmowo-telewizyjno-komiksowych.

 

Agents of S.H.I.E.L.D.

W nowym sezonie Agentów T.A.R.C.Z.Y. pojawi się Hayley Atwell jako Peggy Carter, co oczywiście jest pewnym wstępem do serialu Agent Carter. Jak wnosimy z nowej foty z pierwszego odcinka pojawi się też kilka znajomych twarzy z Kapitana Ameryki: Neal McDonough (genialnie ikoniczny Dum Dum Dugan) i Kenneth Choi (Jim Morita). Czy pojawią się oni też w Agent Carter w latach ’40? Nie wiadomo.

news_shield05

Dodatkowo mamy drugą, bardziej ustawianą fotę obsady w sezonie 2:

news_shield06

A także kolejny spocik i pierwsze dwie minuty odcinka 2.01, z udziałem Xenki:

 

Avengers: Age of Ultron

Mamy oficjalny synopsis filmu, który przetłumaczyłbym tak, dzięki czemu jest on bardziej porywający:

Marvel Studios przedstawia „Avengers: Age of Ultron”, epickiej następstwie największego filmu Super Hero wszechczasów. Kiedy Tony Stark próbuje nadać tempa uśpioną programu pokojowych, wszystko idzie na opak i Mightiest Bohaterów Ziemi, w tym Iron Man, Captain America, Thor, The Incredible Hulk, Black Widow i Hawkeye, są wprowadzane do ostatecznego testu, jak los wisi planety w równowadze. Jak wynika nikczemny Ultron, to do Avengers, aby powstrzymać go od uchwalenia jego straszliwe plany, a wkrótce niespokojne sojusze i nieoczekiwane działania utorować drogę do epickiej przygody i niepowtarzalny globalnej.

Marvel „Avengers: Age of Ultron” gwiazdy Robert Downey Jr, który powraca jako Iron Man, wraz z Chrisem Evansem, jak Captain America, Chris Hemsworth jako Thor i Mark Ruffalo jako Hulk. Wraz z Scarlett Johansson jako Czarna Wdowa i Jeremy Renner jako Hawkeye, a przy dodatkowym wsparciu Samuel L. Jackson jako Nick Fury i Cobie Smulders pełnomocnika Marii Hill, zespół musi zmontować pokonać James Spader jako Ultron, przerażającej technologicznego villain piekło -bent na ludzkiej wyginięciem. Po drodze, oni skonfrontować dwie tajemnicze i potężne przybyszów Wanda Maximoff, grana przez Elizabeth Olsen i Pietro Maximoff, grany przez Aaron Taylor-Johnson, i spotkać starego przyjaciela, w nowej formie, kiedy Paul Bettany staje Vision. Scenariusz i reżyseria: Joss Whedon i wyprodukowany przez Kevina Feige, Marvela „Avengers: Age of Ultron” jest oparty na niezwykle popularnej serii komiksów Marvel „The Avengers”, po raz pierwszy opublikowana w 1963 Przygotuj się na jazdy dreszcz akcją po powrocie Avengers w Avengers Marvela „Age of Ultron:” w dniu 1 maja 2015.

 

Daredevil

Daredevil wzbogacił się o kolejne dobre nazwisko w obsadzie, a będzie to Scott Glenn, który zagra Sticka – tajemniczego miszcza sztuk walki, który uczy Matta Murdocka klepania.

 

Doctor Strange

Mimo stosunkowo niewielu konkretów co do produkcji Doctora Strange, Disney wynajął już Pinewood Studios na ten film. Mają tam pewnie już jakąś kartę na zbieranie pieczątek, bo ostatnio kręcili tam Epizode VII oraz Avengers 2. Zdjęcia do Doktora startują w maju 2015.

 

Gotham

Plakaty. Kolejne. Gotham. I trailerek.

news_gotham02

news_gotham03

 

Guardians of the Galaxy

Ciąg dalszy wspominek po GotG. Dziś dowiadujemy się o wyciętej scenie czarowania dziuni, w której Peter Quill flirtował na Xandarze z niebieską laską graną przez niejaką Simarę Dixon:

news_gotg04

 

Lucifer

I kolejny komiks DC (a właściwie Vertigo) trafi do telewizji, a tym razem będzie to Lucifer autorstwa Mike’a Careya. Opowiadać on będzie o przygodach upadłego Lucifera Morningstara, która to postać pierwszy raz pojawiła się w Sandmanie, a potem miała już własną serię. W serialu skupiamy się na wątku, kiedy to Lucyper porzuca piekło i otwiera bar w Los Angeles. Produkcję TV zrealizuje Tom Kapinos znany z Californication, więc może być ciekawie.

news_lucifer01

 

The Flash

Ciekawe, że Flash, który leciał na początku lat ’90 na TV regionalnej obecnie jest już „klasyczny”, co świadczy tylko o dziadostwie ludzi, którzy go wówczas oglądali. No i okazuje się, że John Wesley Shipp, który tam grał Flasha, w nowym serialu gra ojca Flasha. Na focie poniżej:

news_flash10

news_flash11

news_flash12

 

Venom Carnage

Twórca Venoma Carnage, Alex Kurtzman, wypowiedział wyrazy na temat swojego pomysłu na ów film. Oznajmił, że z Venomem może zrobić rzeczy, których nie można zrobić ze Spider-Manem. Venom jest dla niego symbolem przekroczenia każdej możliwej granicy i oczywiście będzie znacznie bardziej… tak, zgadliście: mroczny.

 

X-Men: Apocalypse

Jak donosi sam zainteresowany, w nowym odcinku X-Menów możemy zobaczyć Jamesa McAvoya, czyli młodego Xaviera w wersji z łysą pałą. W niedawnej wypowiedzi McAvoy stwierdził, że tym razem będzie starszy i może stracić nieco włosów.

 

I tym optymistycznym akcentem kończymy na dziś. A nasz status filmów komiksowych? Wejdź, zobacz.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

1 Komentarz na Komiksowo

  1. Obstawiam, że oficjalne info od dystrybutora Avengers w naszym kraju będzie brzmiało podobnie.

Dodaj komentarz