Saturny in da hauz!!!

Zamiast Saturna – Jowisz

Kolejny rok, kolejne nominacje do Saturnów w wykonaniu Akademii Filmu SF, Fantasy i Horroru.

Nie ma co komentować, bo chyba każdy sam sobie dorobi zdanie o bezrybiu i o tym że np. w pierwszej kategorii nie ma Doomsdaya:

Najlepszy Film SF
The Day the Earth Stood Still (20th Century Fox)
Eagle Eye (Paramount / DreamWorks)
The Incredible Hulk (Universal / Marvel)
Indiana Jones & the Kingdom of the Crystal Skull (Paramount / Lucasfilm)
Iron Man (Paramount / Marvel)
Jumper (20th Century Fox)

Najlepszy Film Fantasy
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian (Walt Disney Studios)
The Curious Case of Benjamin Button (Paramount)
Hancock (Sony)
The Spiderwick Chronicles (Paramount)
Twilight (Summit Entertainment)
Wanted (Universal)

Najlepszy Horror
The Happening (20th Century Fox)
Hellboy II: The Golden Army (Universal)
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor (Universal)
Quarantine (Sony)
Splinter (Magnolia / Magnet)
The Strangers (Rogue / Universal)

Najlepszy Film Akcji/Przygodowy/Thriller
Changeling (Universal)
The Dark Knight (Warner Bros.)
Gran Torino (Warner Bros.) Quantum of Solace (Sony)
Traitor (Overture)
Valkyrie (MGM / UA)

Najlepszy Aktor
Christian Bale (The Dark Knight) (Warner Bros.)
Tom Cruise (Valkyrie) (MGM / UA)
Robert Downey, Jr. (Iron Man) (Paramount / Marvel)
Harrison Ford (Indiana Jones & Kingdom of the Crystal Skull) (Paramount / Lucasfilm)
Brad Pitt (The Curious Case of Benjamin Button) (Paramount)
Will Smith (Hancock) (Sony)

Najlepsza Aktorka
Cate Blanchett (The Curious Case of Benjamin Button) (Paramount)
Maggie Gyllenhaal (The Dark Knight) (Warner Bros.)
Angelina Jolie (Changeling) (Universal)
Julianne Moore (Blindness) (Miramax)
Emily Mortimer (Transsiberian) (First Look Studios)
Gwyneth Paltrow (Iron Man) (Paramount / Marvel)

Najlepszy Aktor Drugoplanowy
Jeff Bridges (Iron Man) (Paramount / Marvel)
Aaron Eckhart (The Dark Knight) (Warner Bros.)
Woody Harrelson (Transsiberian) (First Look Studios)
Shia LaBeouf (Indiana Jones & Kingdom of the Crystal Skull) (Paramount / Lucasfilm)
Heath Ledger (The Dark Knight) (Warner Bros.)
Bill Nighy (Valkyrie) (MGM / UA)

Najlepsza Aktorka Drugoplanowa

Joan Allen (Death Race) (Universal)
Judi Dench (Quantum of Solace) (Sony)
Olga Kurylenko (Quantum of Solace) (Sony)
Tilda Swinton (The Curious Case of Benjamin Button) (Paramount)
Charlize Theron (Hancock) (Sony)
Carice Van Houten (Valkyrie) (MGM / UA)

Najlepszy Aktor-Bachor
Freddie Highmore (The Spiderwick Chronicles) (Paramount)
Lina Leandersson (Let the Right One In) (Magnolia / Magnet)
Dev Patel (Slumdog Millionaire) (Fox Searchlight)
Jaden Christopher Smith (The Day the Earth Stood Still) (20th Century Fox)
Catinca Untaru (The Fall) (Roadside Attractions)
Brandon Walters (Australia) (20th Century Fox)

Najlepsza Reżyseria
Clint Eastwood (Changeling) (Universal)
Jon Favreau (Iron Man) (Paramount / Marvel)
David Fincher (The Curious Case of Benjamin Button) (Paramount)
Christopher Nolan (The Dark Knight) (Warner Bros.)
Bryan Singer (Valkyrie) (MGM / UA)
Steven Spielberg (Indiana Jones & Kingdom of the Crystal Skull) (Paramount / Lucasfilm)
Andrew Stanton (Wall-E) (Walt Disney Studios)

Najlepszy Scenariusz
Mark Fergus, Hawk Ostby,
Art Marcum, Matt Holloway (Iron Man) (Paramount / Marvel)
David Koepp, John Kamps (Ghost Town) (Paramount / DreamWorks)
John Ajvide Lindqvist (Let the Right One In) (Magnolia / Magnet)
Jonathan Nolan, Christopher Nolan (The Dark Knight) (Warner Bros.)
Eric Roth (Curious Case of Benjamin Button) (Paramount)
J. Michael Straczynski (Changeling) (Universal)

Najlepsza Muzyka
Alexandre Desplat (Curious Case of Benjamin Button) (Paramount)
Clint Eastwood (Changeling) (Universal)
James Newton Howard (The Dark Knight) (Warner Bros.)

John Ottman (Valkyrie) (MGM / UA)
John Powell (Jumper) (20th Century Fox)
Hans Zimmer (Iron Man) (Paramount / Marvel)

Najlepsze Kostiumy
Lindy Hemming (The Dark Knight) (Warner Bros.)
Deborah Hooper (Changeling) (Universal)
Joanna Johnston (Valkyrie) (MGM / UA)
Catherine Martin (Australia) (20th Century Fox)
Isis Mussenden (The Chronicles of Narnia: Prince Caspian) (Walt Disney Studios)
Mary Zophers (Indiana Jones & Kingdom of the Crystal Skull) (Paramount / Lucasfilm)

Najlepsza Charakteryzacja
John Caglione, Jr.,
Conor O’Sullian (The Dark Knight) (Warner Bros.)
Greg Cannom (Curious Case of Benjamin Button) (Paramount)
Mike Elizalde (Hellboy II: The Golden Army) (Universal)
Paul Hyett (Doomsday) (Universal)
Gregory Nicotero,
Paul Engelen (The Chronicles of Narnia: Prince Caspian) (Walt Disney Studios)
Gerald Quist (Tropic Thunder) (Paramount / DreamWorks)

Najlepsze Efekty
Eric Barba,
Steve Preeg
Burt Dalton
Craig Barron (Curious Case of Benjamin Button) (Paramount)
Nick Davis
Chris Corbould
Tim Webber
Paul Franklin (The Dark Knight) (Warner Bros.)
Pablo Helman
Dan Sudick (Indiana Jones & Kingdom of the Crystal Skull) (Paramount / Lucasfilm)
John Nelson
Ben Snow
Dan Sudick
Shane Mahan (Iron Man) (Paramount / Marvel)
Michael J. Wassel
Adrian De Wet
Andrew Chapman
Eamonn Butler (Hellboy II: The Golden Army) (Universal)
Dean Wright
Wendy Rogers (The Chronicles of Narnia: Prince Caspian) (Walt Disney Studios)

Najlepszy Film Zagraniczny
The Bank Job (Lionsgate)
Forbidden Kingdom (Lionsgate)
In Bruges (Focus)
Let the Right One In (Magnolia / Magnet)
Slumdog Millionaire (Fox Searchlight)
Transsiberian (First Looks Studios)

Najlepszy Film Animowany
Bolt (Walt Disney Studios)
Horton Hears a Who (20th Century Fox)
Kunf Fu Panda (Paramount / DreamWorks)
Madagascar: Escape 2 Africa (Paramount / DreamWorks)
Star Wars: The Clone Wars (Warner Bros. / Lucasfilm)
Wall-E (Walt Disney Studios)

NOMINACJE TELEWIZYJNE

Najlepszy Serial Sieciowy
Fringe (Fox)
Heroes (NBC)
Life On Mars (ABC)
Lost (ABC)
Terminator: The Sarah Connor Chronicles (Fox)
Supernatural (CW)

Najlepszy Serial Kablowy/W Syndykacji
Battlestar Galactica (Sci Fi)
The Closer (TNT)
Dexter (Showtime)
Leverage (TNT)
Star Wars: The Clone Wars (Cartoon Network)
True Blood (HBO)

Najlepszy Film Telewizyjny
24: Redemption (Fox)
The Andromeda Strain (A & E)
Breaking Bad (AMC)
Jericho (CBS)
The Last Templar (NBC)
The Librarian: The Curse of the Judas Chalice (TNT)

Najlepszy Aktor Telewizyjny
Bryan Cranston (Breaking Bad) (AMC)
Matthew Fox (Lost) (ABC)
Michael C. Hall (Dexter) (Showtime)
Timothy Hutton (Leverage) (TNT)
Edward James Olmos (Battlestar Galactica) (Sci Fi)
Noah Wiley (The Librarian: The Curse of The Judas Chalice) (TNT)

Najlepsza Aktorka Telewizyjna
Lena Headey (Terminator: The Sarah Connor Chronicles)(Fox)
Jennifer Love Hewitt (The Ghost Whisperer) (CBS)
Evangeline Lilly (Lost) (ABC)
Mary McDonnell (Battlestar Galactica) (Sci Fi)
Anna Paquin (True Blood) (HBO)
Kyra Sedgwick (The Closer) (TNT)
Anna Torv (Fringe”) (ABC)

Najlepszy Telewizyjny Aktor Drugoplanowy
Henry Ian Cusick (Lost) (ABC)
Thomas Dekker (Terminator: The Sarah Connor Chronicles)(Fox)
Michael Emerson (Lost) (ABC)
Josh Holloway (Lost) (ABC)
Adrian Pasdar (Heroes) (NBC)
Milo Ventimiglia (Heroes) (NBC)

Najlepsza Telewizyjna Aktorka Drugoplanowa
Jennifer Carpenter (Dexter) (Showtime)
Summer Glau (Terminator: The Sarah Connor Chronicles)(Fox)
Yunjin Kim (Lost) (ABC)
Elizabeth Mitchell (Lost) (ABC)
Hayden Panettiere (Heroes) (NBC)
Katee Sackhoff (Battlestar Galactica) (Sci Fi)

Najlepsza Telewizyjna Rola Gościnna
Kristen Bell (Heroes) (NBC)
Alan Dale (Lost) (ABC)
Kevin Durand (Lost) (ABC)
Robert Forster (Heroes) (NBC)
Jimmy Smits (Dexter) (Showtime)
Sonya Walger (Lost) (ABC)

NOMINACJE DVD

Najlepsze Wydanie DVD
Cold Prey (Anchor Bay)
The Deaths Of Ian Stone (Lionsgate)
Jack Brooks Monster Slayer (Anchor Bay)
Resident Evil: Degeneration (Sony)
Starship Troopers 3: Marauder (Sony)
Stuck (Image)

Najlepsze Wydanie Specjalne DVD
Brotherhood of the Wolf (Director’s Cut) (Universal)
Dark City (The Director’s Cut) (New Line / Warner)
The Dark Knight (Two-Disc Special Edition) (Warner)
L.A. Confidential (Two-Disc Special Edition) (Warner)
Stephen King’s The Mist (Two-Disc Collector’s Edition) (Genius)
Zodiac: The Director’s Cut (Paramount)

Najlepsze Wydanie Klasyka Na DVD
Casablanca (Ultimate Collector’s Edition) (Warner)
Heathers (20th High School Reunion Edition) (Anchor Bay)
The Nightmare before Christmas (Walt Disney)
The Picture of Dorian Gray (Warner)
Psycho (Universal Legacy Series) (Universal)
Sleeping Beauty (Walt Disney)

Najlepsza Kolekcja Na DVD
Abbot & Costello (Complete Universal Series Collection) (Universal)
Dirty Harry (Ultimate Collector’s Edition) (Warner)
Ghost House Underground Eight Film Collection (Lionsgate)
The Godfather (The Coppola Restoration) (Paramount)
Mystery Science Theater 3000 (20th Anniversary Edition) (Shout Factory)
Planet of the Apes 40th Anniversary Collection (Blu Ray) (Fox)

Najlepszy Serial Na DVD
Doctor Who (The Complete Fourth Series) (BBC Warner)
Heroes (Season 2) (Universal)
Lost (The Complete Fourth Season) (Walt Disney)
Moonlight (The Complete Series) (Warner)
Reaper (Season One) (Lionsgate)
Torchwood (Season 2) (BBC Warner)
The Tudors (The Complete Second Season) (Paramount / Showtime)

Najlepsza TV Ramota na DVD
Columbo: Mystery Movie Collection 1990 (Universal)
Early Edition (Season One) (Paramount)
The Incredible Hulk (The Complete Series) (Universal)
The Invaders (The First & Second Seasons) (Paramount)
Mission Impossible (The Fourth & Fifth Seasons) (Paramount)
Spaced (The Complete Series) (BBC Warner)

Komenty FB

komentarzy

Komercha

1 Komentarz na Saturny in da hauz!!!

  1. Eastwood powinien dostać nominację dla najlepszego aktora pierwszoplanowego za Gran Torino (brudny jak stary Harry) zamiast np. Harrisona Hansa Forda.
    Poza tym co tu robi nominacja dla Leny Headey? Ten T telewizyjny jest nie do oglądania a pani aktorka drętwa do potęgi. Nawet nie jest żoną sławnego reżysera, toż to szok!

Dodaj komentarz