Green Lantern startuje!!!

Green Lantern z małżonką. Chyba.

Ale mamy od wczoraj serię newsów o reżyserach ekranizacji komiksów z drugiego szeregu – a powiązanych z JLA. Znamy już reżysera The Flasha, a dziś dowiadujemy się, kto nakręci Green Lanterna.

Komiks, który długo (jak wiele innych) był uznawany za niefilmowalny zrobi Greg Berlanti, znany dotąd głownie jako… producent Dawson’s Creek. Będzie epa czyli.

Scenariusz napisze Berlanti wraz z Markiem Guggenheimem (Call of Duty 3, komiksy Marvela, różne seriale) i Michaelem Greenem (Heroes, Smallville). Zapowiada się więc fajny tytuł z cyklu „telewizja w kinie” a’la Electra. Zapewne bohatera nie zagra ten sam kolo (na razie nieznany), co w JLA – Green Lantern w swoim filmie to Hal Jordan, natomiast w Lidze pojawia się Jon Stewart.

Green Lantern powstał w roku 1940. Opowiada o pilocie-oblatywaczu, który otrzymał od umierającego ufoludka zaczarowany pierścień, by chronić nasz sektor wszechświata. Berlanti ma chyba nastoletnie kompleksy (albo zamierza na nich żerować), bo właśnie to najbardziej podoba mu się w tej postaci – iż dzięki pierścieniowi każdy może zostać superbohaterem. Na swoją prezentację przed Warnerami przyniósł 30 szkiców koncepcyjnych i nakreślił plany na całą sagę filmową.

Na status zapraszam tutaj.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

1 Komentarz na Green Lantern startuje!!!

  1. Super, Hal Jordan zawsze dawał ostro do pieca w swoich seriach, daleko mu było do ugrzecznionego Superka. Zarazem lepszy i efektowniejszy to materiał niż Flash.

Dodaj komentarz