Nadal nie ma powrotu Johnny…

18 sierpnia 1972

Oddział relaksował się podczas patrolu. Johnny z Sosnowskim siedzieli na korzeniu drzewa mocząc nogi w Cua Viet River. Od czasu do czasu strzelali z pożyczonego od porucznika pistoletu do podpływających do nich pijawek.

Jak to bywało w rzadkich chwilach relaksu w dżungli, oddawali się gadkom o planach po wojnie. Sosnowski miał na przykład całkiem skonkretyzowane plany na przyszłość:
– Jak już się wycofamy, otworzę firmę najemnicką, która będzie się zajmować odbijaniem jeńców pozostawionych w Namie. No i oczywiście otworzę bar w którym będę prowadził przynęty. Może w Sajgonie? A co ty zrobisz po swoim tourze?
– Pójdę na kolejny tour.
– A potem?
– Pójdę na kolejny tour.
– A potem?
– Oglądałeś film w zeszłym tygodniu?
– Ten o kosmosie? Nie pamiętam tytułu, przyszedłem już po napisach
– To powinieneś wyjść z kina – żachnął się Johnny, który znany był z tego że groził nożem operatorom chcącym wyłączyć projektor w czasie końcowych napisów w filmach.

– Chcesz po wojnie kręcić filmy o kosmosie?
– Nie, ale chciałbym robić taką gazetkę z informacjami i opisami różnych fajnych filmów.
– Po co?
– Nie wiem.

Dalszą rozmowę przerwał im ostrzał z drugiego brzegu. Oddział odpowiedział ogniem i po kilku minutach Wietnamcy tradycyjnie wycofali się. Johnny z Sosnowskim poszli na recon na pozycje npla. Przeszukując znalezione ciało vietcongowca Sosnowski znalazł coś ciekawego.
– Johnny, chcesz prezent na urodziny?
– Aaa, zupełnie zapomniałem. No, chcę.

Sosnowski rzucił mu znalezioną przy Wietnamczyku plastikową figurkę Ho Chi Minha z kałaszem. Zapakowaną od nowości w foliowy woreczek zamknięty zszywkami.

W następnym odcinku: Johnny popłynie w górę rzeki.

Inne przygody Johnny’ego znajdziecie na johnny.zakazanaplaneta.pl.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

7 Komentarze(y) na Nadal nie ma powrotu Johnny…

  1. Sto lat! Sto lat! Niechaj żyje nam! Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin Qomandorze! 😉

  2. Az zal ze kolejna zaginiona w akcji przygoda dopiero za rok! Komandorku nasz kochany, Zlotego Wieku Sith po wsze czasy!

  3. Tata mowi ze jak bedziecie pisac takie pierdoly o Panu Johnnie to was zalatwi. Dzis wam daruje, upil sie ze Zbigiem z LA, wspominaja stare czasy i najlepsze odcinki BH 90210.

  4. nie jestem pewien co do Zdzicha ale Commandorowi ALL THE BEST !!!

  5. Gratki gratki komandorusie. 100 lat po trzykroć !!!

Dodaj komentarz