Masters of Science Fiction ep. 1 – First Look!!!

Clean Escape

Hello Fans of Zakazana Planeta!

Today kilka słowa o brand new series Masters of Science Fiction. Tym razem not preair but TV premierka, którą weeekendowo, po really not good tydzień, widziałem na kanale ABC, naturally w HD bo u nas w Ameryka oglada sie tylko w HD.

So, folks as I said not very good tydzień. Moja movie company kazała wymyślać synonimy do „ogromny”. Shit, 4 dni a ja wymyślać tylko gargantuesque a bosses said – za długi. Not very good na poster! Fuck, jaki poster?!! So, back to Masters of Science Fiction – after taki tydzień z przyjemnością obejrzałem pierwszy epizod called „Clean Escape”. Jest on ekranizacją opowiadania autorstwa mało znanego Johna Kessela. Myślałem, że to dziwny wybór jak na epicki, przynajmniej z nazwy, cykl Masters of SF, why not Andre Norton, mam jego cała półka książka.

But, uwierzcie mnie jestem very much zaskoczony. „Clean Escape” był very interesting. But why? OK, first very interesting fabuła, dość zaskakująca i so dark. But no spoilers. Generaly cały odcinek to non stop talking between lekarka a pacjentem cierpiącym na utratę pamięci. Second, aktorzy dobrze dobrani. I na koniec całość very interesting zamknięta, kompletna i even aktualna w XXI wiek. Only gadgets dość naiwnie stylizowane na hard SF.

So, in my opinion Masters of SF po dobrym starcie ma szansę przywrócić na ekrany very interesting i dość mroczne fabuły w stylu starych Strefa Twilightu. A następne epizody to ekranizacje m.in. stories Howarda Fasta, Roberta Heinlena czy Harlana Ellisona. I promise trzymać ręka na pilot!

Trzymajcie się w Poland!
Zdzisiek

Komenty FB

komentarzy

Komercha

5 Komentarze(y) na Masters of Science Fiction ep. 1 – First Look!!!

  1. Ty, Zdzichu – przecie Andre Norton to babka i to Alicja…

  2. no, Norton to babka ale u nich w USA to proste amerykany, moze z tyłu ksiązki nie było to napisane 🙂

  3. No, znam takich co w Polsce też się mylą 🙂

  4. Na pewnym elitarnym forum o starłorsach jeden młodzieniec w trakcie zupełnie offtopikowej dyskusji (a cóż innego można robić na forum) w odpowiedzi swojemu adwersarzowi napisał: "a co mnie obchodzi zdanie małżeństwa Strugackich".

Dodaj komentarz