Kaligula na DVD!

Kaligula był kiedyś młody

W październiku ma się ukazać przez niewielu wyczekiwana, edycja specjalna (4 płyty) Kaliguli Tinto Brassa.

Ten tytuł zyskał sobie przydomek „najdroższego filmu pornograficznego w historii”, ja bym mu dał jeszcze nagrodę za film najbardziej brutalny i najgorzej nakręcony (chociaż ta psychodeliczno-surrealistyczna inscenizacja składająca się na pseudoimpresjonistyczny wydźwięk filmu, coś tam w sobie ma). Wystąpiła w nim prawdziwa śmietanka: M. McDowell, H. Mirren (laureatka tegorocznego Oscara), P. O’Toole (nominowany do tegorocznego Oscara) i inni. Wiele mitów otacza produkcję tego filmu co sprawia, iż zyskał on jakieś tam grono wielbicieli… chociaż niekoniecznie chciałbym ich spotkać w „real life”. Mirren i McDowell nagrali audiokomentarze do tej wersji. Po za tym zobaczymy kilka dokumentów i wywiady z twórcami.

Napominam o nowej wersji tego filmu, gdyż Amazon oferuje go w zesytawie z 5 płytową wersją Blade Runnera. Nie pytajcie mnie czemu – za samą próbę porównywania obu tytułów powinno się wsadzać za kratki.

(Mi tam Amazon proponuje z Blade Runnerem nowego RoboCopa – pewnie dlatego, że kupiłem tam już 6 innych RoboCopów – Cmdr JJA)

Komenty FB

komentarzy

Komercha

Dodaj komentarz