Star Trek XI News

Hero run

Najnowszy numer SFX podsumowuje stan publicznej wiedzy na temat wyczekiwanego (?) kolejnego odcinka kinowego Star Treka.

Nielicznym niezorientowanym przypominamy, że za reżyserię filmu zabrał się znany i lubiany JJ Abrams (Alias, Lost, M:I III) i że film, zgodnie z panującą modą, ma zrestartować cały cykl przez powrót do czasów młodego Kirka i Spocka. A poza tym:

Fabuła: Scenariusz piszą Roberto Orci i Alex Kurtzman (Transformers, Mission: Impossible III). Pomimo restartu serii, fabuła filmu będzie zgodna z dotychczasowym kanonem, a zwłaszcza z trudnym początkiem pierwszego klasycznego serialu. Zapewne zostaną pokazane czasy akademickie herosów i pierwsze spotkanie Kirka (jeszcze nie kapitana) ze Spockiem na pokładzie Enterprise.

Budżet: W odróżnieniu od poprzednich, półtelewizyjnych produkcji skierowanych do nerdów, STXI ma mieć spory budżet, by mógł spokojnie konkurować z innymi dużymi tytułami. Ma być też przeznaczony dla szerokiej publiki, ale oczywiście atrakcyjny też dla hardkorowych Trekkies (typowa gadka).

Postacie: Oficjalnie wiadomo, że pojawią się Kirk i Spock. Mało jest natomiast prawdopodobne, byśmy zobaczyli kompletną załogę z czasów klasycznych (zwł. że McCoy, Uhura i Chekov dołączyli do załogi po starcie serialu).

Obsada: Tu można się opierać wyłącznie na netowych spekulacjach. „Źródła donoszą” iż do roli młodego Kirka może zostać zaproszony Matt Damon, natomiast za Spocka może być Adrien Brody. Pojawia się też nazwisko Jamesa McAvoya jako Scotty’ego.

Tytuł: Biorąc pod uwagę tytuły kilku ostatnich filmów ST i charakter tego konkretnego, z pewnością nie będzie to tytuł numerowany. W tej chwili preferowany przez scenarzystów jest po prostu Star Trek.

Dizajn: Tu możemy się spodziewać chyba największych odstępstw od kanonu. Mimo, że producenci chcą zachować jak największą zgodność z dotychczasowymi kostiumami i wyglądem uniwersum, oczywiste jest że będą musiały być one nieco unowocześnione. Lucasowi się to właściwie udało w prequelach SW, więc może tu też wyjdzie.

Premiera: Gwiazdka 2008

Komenty FB

komentarzy

Komercha

Dodaj komentarz