Sześć sezonów Losta

Ile palców ma Ben?

Dobre wiadomości dla fanów Losta, dla których wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazywały koniec serialu na max czwartym sezonie. Oficjalny komunikat producentów i telewizji ABC głosi, że ustalony koniec serialu to szósty sezon – 2009/2010.

Co ciekawe, intencją twórców było zakończenie serialu po 5 sezonach, co jednak ostatnio stanęło pod znakiem zapytania w związku ze spadającą oglądalnością. Stacja ABC wykazała jednak komercyjną wiarę w sukces i domagała się jak najdłuższego nadawania serialu. Ustalono więc kompromisowe 6 sezonów, co pozwoli na przemyślane zamknięcie fabuły i zmniejszy prawdopodobieństwo cancellnięcia Losta znienacka w pół odcinka.

Co ciekawe, ilość planowanych odcinków pozostanie niezmieniona – zamiast 2 sezonów po 24 odcinki otrzymamy 3 sezony po 16. Będą one nadawane bez przerwy tydzień po tygodniu, w odróżnieniu od standardowego formatu nadawania seriali.

Serial opowiada o grupie rozbitków, która po katastrofie samolotu na wyspie na południowym Pacyfiku przeżywa różne mroczne i zaczarowane przygody.

Miejmy nadzieję, że optymistyczne założenia ABC sprawdzą się w tym wypadku i wyjaśnienia zagadki Lościan nie będziemy musieli szukać w necie i komiksach.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

Dodaj komentarz