Blade Runner 1.5

Czas okazał się łaskawy dla aktorek z BR

Blader Runner Director’s Cut był jednym z pierwszych filmów, jakie w ogóle ukazały się na DVD (dzięki czemu jego jakość mocno ustępuje dzisiejszym divxom). Jednak, jak wie każdy fan BR, również ta wersja filmu jest mocno niedoskonała, co przyznaje sam reżyser. Dlatego też od lat czekamy na ostateczną wersję filmu na DVD, co niestety było dotychczas utrudnione przez skomplikowaną sytuację prawną własności do materiałów źródłowych.

Ostatnio jednak poradzono sobie z tym problemem i na drugą połowę 2007 (25-lecie premiery kinowej) zapowiedziano Blade Runner – The Final Cut na DVD, w postaci wielodyskowego zestawu w boxie (zawierającego nawet 3 wersje filmu – kinową, Director’s i Final Cut).

To jednak nie wszystko – wszystko wskazuje na to, że wersja finalna zostanie wzbogacona o dodatkowe sceny, które zostały właśnie dokręcone. Co więcej, pojawi się w nich Joanna Cassidy, która ponownie wcieliła się w rolę Zhory, miłośniczki wężów.

Na oficjalnej witrynie aktorki pojawiła się informacja, że nie tylko zagrała ona w owych nowych scenach, ale też wystąpiła w swoim oryginalnym kostiumie, który zachowała (hmm…) od czasu produkcji filmu.

No coż, pozostaje pogratulować chirurgowi pani Cassidy i mieć nadzieję, że te dokrętki trafią faktycznie do filmu, a nie do dodatków DVD…

Komenty FB

komentarzy

Komercha

Dodaj komentarz